צרו קשר
טלפון: 054-496-0314
דוא"ל: zacked@zahav.net.il
מוזמנים גם לכתוב לי

שם*:
טלפון*:
דוא"ל*:

ההודעה שלך:


מן העיתונות

מקור ראשון – מוסף "שבת" – לתורה, הגות ספרות ואמנות

7944259
משעה שסיימתי לקרוא את הספר רציתי לשוב ולקרוא בו, כמו הייתה הקריאה הראשונה בלתי מספקת. קשה היה להיפרד מחוויית הקריאה. המחברת נתנה את מלאכת הכתיבה בידיה של ילדה וקטנה ושמה ורה, אשר מזמינה אותנו להיכנס אל סיפור ילדותה ונעוריה, ומן העמוד הראשון אנחנו הולכים שבי אחריה.

להמשך קריאה לחצו כאן


מוסף ספרים – מעריב 2011

329720
כדי לקרא את הכתבה המלאה לחצו כאן


מתוך התוכנית: "ספרים רבותיי, ספרים", 28/02/2011

3772379התכנית "ספרים רבותיי, ספרים" משודרת כבר למעלה מ-20 שנה בגלי צה"ל בעריכתה ובהגשתה של ציפי גון גרוס. בתכנית,סופרים חדשים, סיפורים חדשים ובעיקר הרבה קריאה לקראת סוף השבוע .

כדי לשמוע את הראיון עם אדית לחצו כאן והעבירו לדקה 19:37


מתוך ראיון בערוץ 10 – בתכנית "המקצוענים" ששודרה ב2.5.11

כדי לצפות בראיון עצמו יש להעביר לדקה – 343406019:54
לחצו כאן לצפיה


ביקורת עיתון "הארץ"

1571697
פורסם ב – 26/04/11
כמה מלבבת היא תמונת שתי האחיות, הגדולה כבר נערה מתבגרת והקטנה כמעט תינוקת, על עטיפת הרומן האוטוביוגרפי של אדית זק, וכמה מתעתעים בקורא יופיין וחיוכיהן: האחיות הן רק אחיות למחצה, ולא אושר, אלא טרגדיה נוראה מחברת ביניהן. אחותה של ורה ואמן הצליחו איכשהו לשרוד את מחנה הריכוז (הלאגר, כמו שקראו לו הניצולים), אבל האב ויתר האחיות נרצחו על ידי הנאצים. עם תום המלחמה, פגשה האם את אביה של ורה, שגם הוא איבד את כל משפחתו והיה ממש שבר כלי, והם נישאו והביאו אותה לעולם. "מסעותי עם ורה" מספר את סיפור הישרדותה של חלק ממשפחתה, שמקורה במזרח סלובקיה, מהערים קושיצה, ברטיסלאבה ומסביבותיהן, שחלק מיהודיהן ניסה לברוח להונגריה ולהסתתר שם במהלך המלחמה ורובם נלקחו למחנות הריכוז, עונו עינויים קשים ונרצחו. אחרי שנולדה ורה, עלו הוריה לישראל ביחד איתה ועם אחותה, אניקה, וניסו לשקם בה את חייהם. אבל הזוועה רדפה אותם בכל אשר הלכו: זק מתארת את האם הפונה לאנשים שנראו לה כמו בני משפחתה ברחובות, את ההאזנה המייסרת ל"מדור לחיפוש קרובים" ברדיו, את העצבים הרופפים, את החרדה, את עקרותה של אניקה, שנבעה כנראה מהתקופה שבה נכלאה במחנה הריכוז, ואת הטירוף שנראה שהוא נחלתם של כל הניצולים, ובמיוחד, כמו שאומרת אמה של הגיבורה, של אלה שהשאירו את הילדים שלהם שם ונותרו בחיים. שברים מסיפור ההצלה ומסיפורי העולם הקודם של האם ושל הבת שומעת הגיבורה מפיה של אחותה הגדולה בסדרה של סיפורים שהיא מספרת לה לפני השינה. אם עד כה נכתבו ספרי זיכרונות של הניצולים עצמם, דומה שבשנים האחרונות עוברת הכתיבה על שואת יהודי אירופה תפנית מסוימת שבמרכזה כתיבה של הדור השני: זק מעבירה באופן מצמרר ומרגש מאוד את חוויותיה של ילדה, שעל אף שעדיין לא נולדה בימי מלחמת העולם השנייה היא קורבן למעשים שנעשו בה.


מתוך: על המדף – ניצן קידר (מקומון קרית אונו)

9504529הרומן האוטוביוגרפי המרגש ורב העוצמה של אדית זק מתאר את מסעה המטלטל של ורה – ילדה, נערה, אשה צעירה. זהו מסע נפשי וגשמי כאחד, הנע בין עבר להווה, בין מציאות לדמיון. הוריה של ורה עלו ארצה לאחר מלחמת העולם השנייה ובאמתחתם האוצר היקר להם מכל – הנצר שינחם אותם על האובדן הנורא שידעו. המשא הזה, שהוטל על כתפיה הצעירות של ורה, גובה ממנה מחיר כבד, אך גם מחשל אותה. אין ספק כי ליבם של הקוראים ייצא אל ורה וכי הם יתקשו להניח את הספר מהיד עד סופו.

המחברת מלווה את ורה במסעותיה וכאילו משגיחה עליה, שלא תמעד בדרך. כמו מחרוזת פנינים, שכל אחת טומנת בחובה סוד, שזור המסע תמונות המשלבות שפה ודמיון עשיר של ילדה מחד גיסא, ונקודת תצפית של בוגרת מאידך גיסא.

הקצב הפנימי של התמונות מאחד אותן לתמונה גדולה שבה זיכרון פרטי וזיכרון קולקטיבי משחקים בהרמוניה ויוצרים הישג ספרותי מרשים.


מנגינת הלב – ביקורת ספר, מתוך עיתון מעריב

6354144"מסעותי עם ורה" מספר על התמודדות הדור השני עם השואה בצורת כתיבה כמעט מוזיקלית
ספרים הדנים בנושא השואה מותירים, ברוב המקרים, חותם של מועקה ומצוקה בקורא.
לעומת זאת, הספר "מסעותי עם ורה" משאיר את הקורא עם שמץ חיוך מהול בהבנה מעמיקה יותר דווקא של הדור השני, הילדים להורים נצולי שואה.
להמשך לחצו כאן


7834480

ראיון בתכנית "סיפור אישי" עם רעיה אדמוני

רשת א': שודר ב-29.1.2011


ספר חדש: מסעותי עם ורה

3896612אדית זק מתארת בספרה את מסעה המטלטל של ורה – ילדה, נערה, אשה צעירה. הוריה של ורה עלו ארצה לאחר מלחמת העולם השנייה.
פורסם בערוץ 7, 27/01/11
לקריאה לחצו כאן


מסע בין דורות

2958050אדית זק ניסתה בילדותה ליישם את המודל של הצברית הישראלית, אך בבית היא התמודדה עם הזיכרון של הוריה ואחותה למחצה, ניצולי השואה. את התהליך הזה היא מתארת בספר: "מסעותיי עם ורה".
"זה לא פשוט, זה קונפליקט תמידי, ואת שתי הזהויות האלה חייתי כל הזמן", היא אומרת
פורסם בעיתון מעריב 25.1.11


מייד עם יציאתו של הספר "מסעותי עם ורה" לעולם – נמצא במקום החמישי המכובד ברשימת רבי המכר:

8224048מתוך רשימת עשרת רבי המכר של סטימצקי


מסעותי עם ורה – באתר של "הוצאת מטר"

מתוך האתר של "הוצאת מטר"


איך ספר נולד? כמו ילדה – תכירו בבקשה את ורה, ותאהבו אותה

… בימים אלה ורה דוהרת חופשייה ושמחה באוויר העולם, מכורכת כספר נאה ביותר שמככב כספר החודש ברשת סטימצקי. ולא, הוא אינו ספר "שואה". הוא קודם כול ספרות במיטבה שהגיבורה שלו, ורה, יש לה היכולת המדהימה לגעת בהוויה הפנימית של כל קורא גם אם זכה בהורים שלפחות את זה חסכו ממנו – שלא באו משם.  לפוסט המלא >

                                                                                                                                      מאת ענת לויט – משוררת, סופרת ועורכת ספרים


ביקורות קוראים: "אל תחמיצו את הפנינה הזאת."

"ספר מצחיק ועצוב, מרגש וסוחף. אי אפשר לא להתאהב ממבט ראשון בוורה המקסימה. שנות החמישים והשישים בישראל בלי אידיאליזציה ונוסטלגיה מתקתקה, אבל עם הרבה אומץ וכנות, חצאיות קלוש ותרנגולות מהשוק השחור וערב רב של טיפוסים. ממש לא ספר שואה טיפוסי."
נועה סמלסון, עורכת ספרים